Ile można mieć kont oszczędnościowych w danym banku?

Ile można mieć kont oszczędnościowych w danym banku?

Odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym bez wątpienia jest znacznie korzystniejsze niż gromadzenie ich w skarbonce czy przysłowiowej skarpecie. Dlaczego? Przede wszystkim zapewnia dodatkowy zysk, gdyż konta oszczędnościowe są oprocentowane. Co więcej, choć dostęp do środków nie jest niczym ograniczony, to pieniądze z takiego konta wydać jest nieco trudniej niż te, które posiadamy praktycznie przy sobie, a to wspomaga proces oszczędzania. Ile właściwie można mieć kont oszczędnościowych w danym banku? I czy jest w ogóle sens założyć więcej niż jedno?

Zbierasz środki na różne cele i nie chcesz odkładać środków na nie na jednym koncie oszczędnościowym? Większość banków umożliwia prowadzenie kilku takich kont. Sprawdź, jak to wygląda w kilku, wybranych propozycjach bankowych.

Ile można mieć kont oszczędnościowych w banku?

Nierzadko pojawia się pytanie, ile można mieć kont oszczędnościowych w jednym banku. Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta, a to dlatego, że każdy bank wprowadza pod tym względem pewne ograniczenia. Są takie banki, które nie mają żadnych limitów dotyczących prowadzonych rachunków, inne zaś umożliwiają założenie maksymalnie jednego konta oszczędnościowego w ramach prowadzonego rachunku. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu zagadnieniu.

Ile można mieć kont oszczędnościowych w Millennium? Maksymalnie po jednym Koncie Oszczędnościowym Profit do każdego ROR, do którego występują różni posiadacze/współposiadacze. A ile można mieć otwartych kont oszczędnościowych w ING? Można założyć po dwa konta w każdej z walut (PLN, EUR, USD, GBP).

Jeszcze inaczej brzmi odpowiedź na pytanie, ile kont oszczędnościowych w Alior Banku założysz? Bank umożliwia otwarcie kilku kont oszczędnościowych.

Czy pieniądze na koncie oszczędnościowym są bezpieczne?

Czy konto oszczędnościowe jest bezpieczne? Pieniądze zdeponowane w banku są w pełni bezpieczne, dlatego jest to jeden z najlepszych sposobów oszczędzania. Warto wiedzieć, że pieniądze na koncie oszczędnościowym podlegają ochronie przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Co to dokładnie oznacza?

Jeśli bank, w którym ulokowano pieniądze, będzie miał problem z płynnością finansową, to fundusz dokona zwrotu środków. Kwota zwrotu jest jednak ograniczona. BFG gwarantuje wypłatę 100% depozytów o wartości do 100.000 euro (równowartość w złotych). Gwarancjami objęte są zarówno depozyty złotowe, jak i walutowe.

Czy konto oszczędnościowe jest płatne?

Banki najczęściej nie pobierają opłat za prowadzenie konta oszczędnościowego. Bywa, że jest ono dodawane do konta bankowego. Zdarza się jednak, że darmowe prowadzenie konta uwarunkowane jest chociażby wpłaceniem na nie konkretnej kwoty. Ile trzeba wpłacić na konto oszczędnościowe? Nie ma pod tym względem większych limitów. Może to być ewentualnie zawężone do liczby przelewów. Na względzie z pewnością należy mieć, że przeważnie przelew środków pomiędzy kontami (oszczędnościowym a osobistym) jest płatny. Za darmo dokonać można jednego takiego przelewu w miesiącu. Pozostałe przelewy będą płatne, a koszt ten wyniesie od 5 do 10 zł za jeden przelew.

Prowadzenie konta oszczędnościowe w Twoim banku jest płatne? Być może warto więc poszukać promocyjnej oferty w innym banku, który za taką usługę nie pobiera opłat.

Ile kosztuje konto oszczędnościowe Pekao?

Szukasz darmowego konta oszczędnościowego? W takim razie warto zapoznać się z ofertą banku PEKAO. Ile kosztuje konto oszczędnościowe w tym banku? Konto oszczędnościowe w Pekao S.A. jest całkowicie darmowe. Oznacza to, że bank nie pobiera opłat za założenie ani prowadzenie konta. Jego zamknięcie również jest darmowe. To jednak nie wszystko.

Za przelewy dokonane za pośrednictwem bankowości mobilnej na rachunek własny w Pekao, bank także nie pobiera żadnych opłat. Zwrócić trzeba uwagę na fakt, że Bank Pekao S.A. nie oferuje darmowych przelewów wewnętrznych zlecanych w bankowości internetowej.

Plusy i minusy posiadania kilku kont oszczędnościowych

Czy warto posiadać więcej niż jedno konto oszczędnościowe? To zależy. Jeśli gromadzisz środki na konkretny cel lub po prostu na czarną godzinę, to jedno konto oszczędnościowe w zupełności wystarczy. Łatwiej panować nad pieniędzmi i nimi zarządzać, gdy znajdują się one w jednym miejscu. Co jednak, gdy równoległe odkładasz środki na różne cele? W takiej sytuacji założenie dwóch kont oszczędnościowych może mieć sens.

Pamiętaj także, że BFG gwarantuje zwrot do 100 tys. euro. Jeśli należysz do osób majętnych i zgromadziłeś na swoich kontach wyższą kwotę, to warto ją rozłożyć na oddzielne konta oszczędnościowe, aby wszystkie Twoje środki zostały zabezpieczone.

Ile można mieć kont oszczędnościowych w banku? Już wiesz, że najczęściej nie ma pod tym względem większych ograniczeń. Zanim jednak zdecydujesz się na założenie kolejnego takiego konta, to warto zastanowić się, czy jest Ci to w ogóle potrzebne. Prowadzenie kilku rachunków nie zawsze ma sens, zwłaszcza gdy bank za prowadzenie konta pobiera opłaty.