Kredyt konsolidacyjny online - jak to zrobić?

Kredyt konsolidacyjny online - jak to zrobić?

Czy można wnioskować o kredyt konsolidacyjny online? Jak wygląda procedura takiego wnioskowania? O czym najlepiej pamiętać i na jakie kwestie zwracać należy uwagę? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć z niniejszego artykułu, W związku z tym... zapraszamy do lektury!

Jak działa metoda online?

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny dostępny online nie jest wcale takie trudne. W przeciwieństwie do produktów hipotecznych, wiele banków umożliwia wnioskowanie o konsolidację przez internet. W zasadzie procedura ta nie rożni się zasadniczo od metody stacjonarnej. Wystarczy tylko posiadać:

  • dokumenty osobowe, a zwłaszcza dowód osobisty, za pomocą którego można zweryfikować istnienie danego klienta,
  • dokumentację bankową, w skład której będą wchodziły informacje na temat bieżącego zadłużenia (nie zawsze jest ona wymagana),
  • zaświadczenie o dochodach, które będzie podstawą do oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Teoretycznie, jeśli posiadamy wszystkie te dokumenty, możemy wnioskować o przyznanie kredytu. Co ciekawe, nie każdy kredytobiorca musi posiadać stosowną dokumentację, potwierdzającą aktualny stan zadłużeń. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, banki same pobierają informacje na temat bieżących zobowiązań klienta. Mogą to robić z dwóch źródeł - innych banków (od niedawna istnieje taka możliwość), albo też bezpośrednio z Biura Informacji Kredytowej. A co w przypadku spłaty kredytu po śmierci kredytobiorcy? Czy taki kredyt można konsolidować?

Dla kogo kredyt konsolidacyjny online będzie odpowiedni?

Bądźmy szczerzy - procedura sporządzenia całego wniosku, zebranie wszystkich dokumentów i inne, niezbędne czynności, wymagają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Wadą konsolidacji online, jest brak wsparcia ze strony profesjonalnego doradcy. Ocena opłacalności wybranych ofert i ich porównanie, zależą w tym momencie wyłącznie od klienta. Niemniej, dzięki metodzie online:

  • mamy czas na dokładne przemyślenie wszystkich aspektów kredytu i wypełnianego wniosku, na co - niestety - nie możemy liczyć w siedzibie banku.
  • nie ponosimy ryzyka związanego z transmisją wirusa, co w czasach pandemii ma szczególnie istotne znaczenie,

Poza tym wniosek o kredyt online możemy złożyć w dowolnym czasie. Jeśli możemy to zrobić wyłącznie nocą, to nic na przeszkodzie nam nie stanie. Po kilku dniach od jego złożenia, powinniśmy otrzymać wstępną informację, czy wybrany kredyt zostanie nam udzielony, czy też nie. Procedura wnioskowania o kredyt konsolidacyjny, kończy się informacją o możliwości podpisania umowy. Coraz więcej banków wprowadza tu możliwość złożenia podpisu zdalnie, poprzez specjalne kanały autoryzacyjne dostępne internetowo.

Podsumowanie

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny online, nie jest trudne, ani wyczerpujące. Proces ten może mieć miejsce niezależnie od pory dnia lub miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Jedynym ograniczeniem jest bezpieczeństwo transmisji danych, dlatego cały proces powinno się realizować tylko za pośrednictwem sprawdzonych punktów dostępu. Publiczne, otwarte sieci WiFi, raczej nie wchodzą tutaj w grę!