Porównanie kart debetowych

inteligo

Inteligo

Niezbędny dodatek do konta osobistego Inteligo już od 0zł [więcej]

mbank

mBank

Karta płatnicza do eKonta oraz do konta eMAX z darmowymi bankomatami w całym kraju. [więcej]

ing-bank-slaski

ING Bank Śląski

Darmowa karta oferowana jest do wszystkich kont osobistych oraz do konta oszczędnościowego [więcej]

bank-millennium

Bank Millennium

Karta Millennium pozwala na darmowe wypłaty z większości bankomatów w Polsce [więcej]

bank-zachodni-wbk

Bank Zachodni WBK

Karta płatnicza oraz PAYBACK w jednym - tylko i wyłącznie w ofercie WBK [więcej]

credit-agricole

Credit Agricole

Karta umożliwia darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach przy oddziałach banku. [więcej]

toyota-bank

Toyota Bank

0zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, szeroki wybór kart płatnicznych [więcej]

alior-sync

Alior Sync

Innowacyjne i nowoczense konto osobiste z kartą płatniczą PayPass [więcej]

alior-bank

Alior Bank

Brak kosztów za karty płatniczej obsługującej transakcje zliżeniowe [więcej]

multibank

MultiBank

Karta płatnicza Visa payWave lub MasterCard Debit PayPass [więcej]

Podstawowe informacje o kartach debetowych

Jaki jest cel posiadania karty debetowej?

Przede wszystkim wygoda. Po co biegać do banku i wypłacać środki pieniężne w kasie oddziału, stojąc przy tym w kolejce, skoro gotówkę można wypłacić w bankomacie przy użyciu karty. Ten sam powód jest przy płatnościach – w miejscach gdzie są terminale, o wiele wygodniej jest płacić kartą niż gotówką, ale co najważniejsze – jest to znacznie bezpieczniejsza forma płatności.

Karta debetowa, płatnicza?

Karta płatnicza, czyli innymi słowy – karta kredytowa lub debetowa, dzięki której użytkownik jest w stanie wykonywać bezgotówkowe transakcję pieniężne. Idąc z tematem artykułu, odpowiedzmy na pytanie, czym dokładnie jest karta debetowa? W odróżnieniu od karty kredytowej, gdzie użytkownik posiada limit, karta debetowa nie daje możliwości zaciągnięcia kredytu. Zezwala jedynie na wykonywanie płatności w punktach handlowych oraz na wypłatę gotówki z bankomatu. Kwota transakcji nie może przekroczyć stanu środków na koncie przypisanego do danej karty. Karta debetowa jest idealnym dodatkiem do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Opłaty, prowizje i koszty dodatkowe

Czy wygoda kosztuje? W przypadku karty debetowej nie jest to duży wydatek, a jeżeli spełnimy wymagania określone przez bank – za kartę nie zapłacimy nic. Opłaty pobierane są za korzystanie z karty. Jest to miesięczna opłata i zazwyczaj oscyluje pomiędzy kwotą 2 a 5zł. Abonamentu za korzystanie z karty można uniknąć – jak? Większość (można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że prawie wszystkie) banków proponuje swoim klientom brak opłat w przypadku przekroczenia łącznej sumy transakcji w danym miesiącu. Zazwyczaj jest to 100-200zł. Dla osób, które używają karty regularnie nie jest to żaden problem – opłatę można ominąć już nawet przy jednym tankowaniu samochodu. Czy to już wszystko? Pozostają jeszcze prowizję za korzystanie z zewnętrznych bankomatów. Prowizja pobierana jest jednorazowo przy każdorazowym skorzystaniu z "obcego" bankomatu. Wysokość opłaty ustalana jest przez bank i znajduje się w tabeli kosztów i prowizji, dołączonej do naszej umowy.

Ostatnio dodane artykuły

Rachunek z debetem

Rachunek z debetem

Otworzenie rachunku bankowego stało się koniecznością. Codzienność wymusza na nas, zwykłych ludziach, konieczność operowania pi...