Po co symulacja kredytu samochodowego?

Po co symulacja kredytu samochodowego?

W Internecie możemy znaleźć kalkulatory pożyczek i kredytów samochodowych. Są to przygotowane symulacje kredytowe, które zawierają najważniejsze informacje dla danego typu zapomogi, przedstawiając jednocześnie najkorzystniejsze oferty bankowe, które w danej konfiguracji zaoferują najrozsądniejszy kredyt. W przypadku kredytu samochodowego ważne jest kilka detali, które ustawiamy w symulacji:

  • kwota, jaką chcemy pożyczyć
  • wartość pojazdu (ustawiając identyczną, jak wartość kwoty pożyczki deklarujemy zerowy wkład własny, co przyczynia się do przymusu kupienia ubezpieczenia lub zwiększenia oprocentowania)
  • okres spłaty podawany w miesiącach
  • rodzaj rat (równe lub malejące z każdą spłacaną ratą)
  • chęć kupienia ubezpieczenia kredytu
  • rodzaj pojazdu (nowy lub używany)
  • rok produkcji auta

Po wypełnieniu aplikacji otrzymujemy zestawienie banków, wraz z ich oprocentowaniem oraz kwotami rat. Łatwo wówczas wybrać najlepszą ofertę na kredyt motoryzacyjny.

Symulacje i kalkulatory - uzasadnione użycie

Po raz kolejny potwierdzamy, że istnienie darmowych symulacji kredytowych i różnego rodzaju rzetelnych kalkulatorów zdaje egzamin. W szybki sposób dowiadujemy się o aktualnych ofertach bankowych, jednocześnie tworząc swoisty ranking. Oczywiście gremium ma pozycja numer 1 na liście wyników symulacji. Warto także zainteresować się kredytami zajmującymi niższe stopnie podium. Dlaczego? Ponieważ mogą oferować promocje lub po dogłębnym sprawdzeniu oferty może okazać się, że warunki są jeszcze korzystniejsze. Oczywiście nie podważamy kompetencji symulacji - nie można ich jednak traktować jako wyroczni. Ich zadaniem jest zapewnienie punktu zaczepienia i zawężenie ofert banków, które w tym wypadku oferują kredyt samochodowy.