Porównanie kredytów samochodowych

Lp
Bank
Opis
%
Kontakt
1

BNP Paribas

Kredyt na samochody nowe i używane do 10 lat. Ubezpieczenie tylko 2,99% [więcej]

2

Credit Agricole

Szybki kredyt samochodowy - środki dostępne w 15 minut [więcej]

3

Getin Bank

Dzięki kredytowi finansujemy nie tylko zakup auta ale także ubezpieczenie i dodatkowe wyposażenie [więcej]

4

Santander

Kredyt w Santander dla kwoty do 100 000 zł bez żadnego wkładu własnego [więcej]

5

Alior Bank

Alior Bank oferuje gwarancję najniższej raty pożyczki [więcej]

Podstawowe informacje o kredytach samochodowych

Czym różni się kredyt gotówkowy z przeznaczeniem na dowolny cel od kredytu samochodowego? Przede wszystkim – oprocentowaniem. Gotówkowe z racji braku zabezpieczenia i dowolności celu są znacznie droższe. Kredyt samochodowy posiada zabezpieczenie w postaci kupowanego samochodu, więc dla banku stajemy się wiarygodniejsi a sam bank mniej naraża się na jakąkolwiek stratę. Stąd mniejsze koszty, jednak to nie wszystko co różni te kredyty.

Aby kupić nowy samochód z salonu, komisu czy giełdy przy pomocy kredytu samochodowego konieczna zazwyczaj będzie wpłata własna – czyli część własnych środków z których sfinansujemy np. połowę lub jedną-czwartą samochodu. W przypadku zwykłego kredytu gotówkowego mamy dowolność celu, więc możemy kupić samochód nie posiadając żadnych własnych środków – jednak ostatecznie samochód będzie nas znacznie więcej kosztował.

Czy zawsze potrzebny jest wkład własny?

Odpowiedzieć można krótko – nie. Zatem w jakich przypadkach wkład własny nie będzie nam potrzeby? - W przypadku kupna nowego samochodu o niskiej wartości (przeważnie do maksymalnie 40.000zł). Zawsze warto dowiedzieć się czy dla danego zakupu będzie wymagana wpłata własna, ponieważ gdy nie dysponujemy własnymi środkami niepotrzebnie możemy zwiększyć koszty kredytu kupując samochód na wcześniej wspomniany kredyt gotówkowy.

Ostatnio dodane artykuły