Kredyt na rozpoczęcie działalności

Kredyt na rozpoczęcie działalności

Na świecie codziennie powstają setki tysięcy firm a w głowach przeciętnych ludzi rodzą się pomysły warte miliardy. Pomysły, które do realizacji potrzebują początkowego kapitału. Rozpoczęcie działalności gospodarczej w dzisiejszych czasach to dość spore wyzwanie. Już sam proces założenia firmy i dopełnienia wszystkich formalności wymaga czasu. Nie ukrywamy, że banki biorą czynny udział w tym procesie. W końcu każdy przedsiębiorca, który chce zarządzać swoją firmą musi założyć konto bankowe, które będzie należało do jednostki gospodarczej. Jednak skupmy się na możliwościach, jakie niesie za sobą pomysł założenia firmy.

Postawmy się w roli przyszłego przedsiębiorcy, który ma pomysł, biznesplan i podstawowe dane dotyczące rynku. Brakuje mu tylko kapitału. Przysłowie biznesowe mówi jasno - jeżeli chcesz zarobić, musisz najpierw zainwestować. Gorzej, gdy są to dość duże kwoty, na które zaczynający przygodę z firmą przedsiębiorca po prostu nie może sobie pozwolić. Zostaje jedno rozwiązanie - kredyt na rozpoczęcie działalności.

Inwestycje przede wszystkim

Aby firma zaczęła zarabiać, konieczne są inwestycje. Wynajem lub zakup nieruchomości biurowej, zakup podstawowych sprzętów, inwestycja w półprodukty lub outsourcing, który jest konieczny do napędzania mechanizmów zarobkowych firmy - to wszystko koszty. Banki oferują pomoc, ale uprzedzają, że bój o kredyt dla firmy to prawdziwa batalia, która niejednego przedsiębiorcę zniechęciła do dalszych wojaży.

Pomoc z banku

Banki podchodzą profesjonalnie do sprawy, delegując dla przedsiębiorcy własnego pracownika banku, który zajmuje się tylko rozpatrywaniem wniosków o przyznanie kredytów dla firm. Wniosek to nie wszystko - przedsiębiorca musi także zapewnić bank o racjonalności przedsięwzięcia. Dobry biznesplan, poparty faktami (a nie dywagacjami, domyśleniami lub co gorsza marzeniami) będzie kamieniem milowym na drodze do pozyskania pieniędzy na start firmy i na pierwsze inwestycje, których chce podjąć się biznesmen.