Porównanie kredytów konsolidacyjnych

bank-millennium

Bank Millennium

Jeden z najdłuższych okresów kredytowania - Nawet na 30 lat [więcej]

bank-bph

Bank BPH

Bank BPH nie wymaga poręczycieli. Zabezpieczeniem kredytu jest Twoja nieruchomość [więcej]

pko-bank-polski

PKO Bank Polski

Kredyt konsolidacyjny z korzystnym oprocentowaniem na maksymalnie 150.000zł [więcej]

getin-bank

Getin Bank

Bank obniża ratę kredytu o 5% i dodaje 1000 zł dodatkowych funduszy. Wymagane jest zadłużenie conajmniej 10000 zł. [więcej]

mbank

mBank

Kredyt konsolidacyjny w mBanku wyróżnia się wysokoscią refinansowania bo aż 150000 zł [więcej]

Podstawowe informacje o kredytach konsolidacyjnych

Kredyt refinansowany przeznaczony jest na spłatę dotychczasowych długów kredytobiorcy. Dzięki temu rozwiązaniu, kilka kredytów (np. 3: hipoteczny, gotówkowy i samochodowy) można połączyć w jeden. Konsolidacja da wydłużenie czasu spłaty i zmniejszenie oprocentowania – miesięczne raty będą niższe, jednak oddamy więcej z racji dłuższego okresu kredytowania, ponieważ będziemy musieli zapłacić więcej odsetek. Kredyty konsolidacyjne dzielą się na: hipoteczne – dla większych kwot, gdzie potrzebne jest zabezpieczenie, oraz gotówkowe – dla mniejszych kredytów.

Opłacalność

No właśnie – czy jest to w ogóle opłacalne, by zmniejszyć miesięczną ratę a w ostatecznym rozrachunku spłacić wyższą kwotę? Jest to zależne od indywidualnej sytuacji. W przypadku, gdy rata rujnuje nas miesięczny budżet warto zastanowić się, czy jej zmniejszenie da nam jakieś korzystne efekty. Jeżeli poprawi to nasze finanse i nie będzie już brakować „do dziesiątego” kredyt konsolidacyjny powinien spełnić swoją rolę. Zmniejszenie raty kosztem wydłużenia czasu kredytowania da w tym przypadku pozytywne skutki, bez względu na to, że mogło by to wyglądać na nieopłacalną inwestycję.

Na co zwrócić uwagę?

Sprawa najistotniejsza, czyli szczegóły oferty, które często unikają w gąszczu innych, mniej ważnych aspektów. Najważniejsze dla klienta będzie oprocentowanie – przecież od niego zależeć będzie wysokość odsetek – błąd. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oprocentowanie rzeczywiste, w którym zawarte jest wcześniej wspomniane oprocentowanie nominalne oraz wszystkie koszty, które składają się na spłatę kredytu. Niejednokrotnie bywa, że niskie oprocentowanie idzie w parze z wysokimi kosztami kredytu.

Ostatnio dodane artykuły

Konsolidacja kredytów

Konsolidacja kredytów

Spłacamy kilka kredytów i mamy problem z terminowym uregulowaniem zaległości. Idealnym rozwiązaniem będzie dla nas wówczas kons...