Zdolność kredytowa od A do Z

Zdolność kredytowa od A do Z

Kredyt gotówkowy jest kredytem który jest coraz bardziej popularny i sięga po niego coraz więcej osób. O kredyt gotówkowy mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Jednak w większości banków regulaminy co do kwestii weku są nieco bardziej restrykcyjne i zazwyczaj osoby które chcą ubiegać się o kredyt gotówkowy muszą mieć ukończone 20 lat. Innym warunkiem koniecznym do spełnienia jest konieczność posiadania stałego dochodu ze źródła które zostanie zaakceptowane przez bank czyli jest to umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło bądź te własna działalność gospodarcza, działalność rolnicza, renta lub emerytura. O kredyt gotówkowy może się ubiegać również obywatel polski który osiąga swoje dochody poza granicami naszego kraju, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem że wpływają one na rachunek bankowy prowadzony przez bank w Polsce. Ważne również aby posiadać w Polsce adres do korespondencji, jeżeli nie spełnimy któregoś z powyższych warunków bank może odmówić nam udzielenia kredytu gotówkowego, swoją zdolność możesz znaleźć na https://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info

Czynniki od których uzależniona jest nasza zdolność kredytowa

Po pierwsze najistotniejsza będzie oczywiście nasza historia kredytowa czyli przede wszystkim terminowa spłata rat kredytu. Drugim niezwykle istotnym czynnikiem jest oczywiście wysokość naszych dochodów, a także źródło ich uzyskiwania oraz systematyczność wpływów na nasze konto. Innym czynnikiem na który mamy już znacznie mniejszy wpływ jest oczywiście nasz wiek oraz status cywilny, a także liczba osób wchodzących w skład naszego gospodarstwa domowego. W niektórych bankach pod uwagę będzie brany również cel na jaki chcemy zaciągnąć kredy. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli zdecydujemy się już na kredyt rozpocznijmy poszukiwania w banku dla którego jesteśmy już klientami czyli posiadamy np. konto osobiste, wówczas z pewnością będziemy ważniejszymi klientami dla banku niż tak zwana osoba z ulicy.

Dobry kredytobiorca

Spróbujmy zatem wyobrazić sobie jak powinien wyglądać dla banku idealny klient. Dobry kredytobiorca to taki który będzie miał wysoką zdolność kredytową, prowadzi ustabilizowane życie zawodowe i pracuje od kilku lat na etacie uzyskując przy tym średni dochód oscylujący około 4 tysięcy miesięcznie. Idealny klient nie powinien również posiadać w danej chwili żadnych kredytów zaciągniętych w innych bankach. Jednak dobrze byłoby gdyby miał już wcześniej zaciągnięty kredyt który został spłacony w terminie, spowoduje to polepszenie naszej historii kredytowej i z pewnością będzie to dla naszego banku pozytywny sygnał który sprawi że staniemy się bardziej wiarygodni. Potencjalny kredytobiorca powinien również posiadać konto ROR w baku w którym chce zaciągnąć kredyt i na konto to regularnie wpływają środki finansowe. Co więcej istotne będzie również posiadanie karty kredytowej którą często dokonywane są transakcje spłacane terminowo. Takie czynniki z pewnością sprawią że bank nie będzie miał powodów aby odmówić nam udzielenia kredytu.