Zobowiązania

Zobowiązania

Szukając dobrej oferty kredytu, czy też pożyczki, trzeba zwracać uwagę nie tylko na oprocentowanie kredytu, ale też na wysokość prowizji, koszta związane z uruchomieniem kredytu, czy też na wysokość opłaty przygotowawczej, która często jest naliczana przez banki. Warto również sprawdzić kilka ofert w różnych bankach zanim na którąś się zdecydujemy. Wyobraźmy sobie sytuację, że musimy pożyczyć w banku 20 tysięcy złotych na dwa lata. Chcemy, aby koszta związane z kredytem były jak najlepsze. Sprawdźmy dwie z wielu ofert jakie obecnie można znaleźć na rynku.

BOŚ BANK S.A. i jego pożyczka na lato dają nam gwarancję oprocentowania 8,5%. Pożyczka ta jest oprocentowana według stałej stopy procentowej dla zobowiązania z okresem spłaty do 36 miesięcy i według zmiennej stopy procentowej dla pożyczki z okresem spłaty od 37 miesięcy. Prowizja za udzielenie pożyczki gotówkowej w BOŚ Banku wynosi standardowo 6,5%, ale dla klientów, którzy posiadają w banku co najmniej jeden produkt oferowany przez bank mogą liczyć na mniejszą prowizję 5%. W przypadku pożyczki, która jest oferowana przez pośredników prowizja wynosi 8%. Dla naszego kredytu na 20 tysięcy złotych bank naliczy sobie 1200złotych z tytułu prowizji. Nie ma konieczności ubezpieczania naszego zobowiązania. RRSO w przypadku tej oferty wynosi 15,76%. Każda z rat będzie po 964 złote, co da nam całkowicie do spłaty kwotę 23 128 złotych. Tytułem odsetek od naszego zobowiązania spłacimy kwotę 1928złotych.

Kredyt ratalny to propozycja jaką przygotował dla swoich klientów Getin Noble Bank. Zobowiązanie ma oprocentowanie nominalne w wysokości 8,79% w skali roku. Za udzielenie nam kredytu bank naliczy nam prowizję w wysokości prawie 10%. Trzeba zwrócić również uwagę na wysokość RRSO, która w tym przypadku sięga blisko 22%. Dla dwuletniego kredytu na kwotę 20 tysięcy złotych raty będą po 1003 złote. Tym samym całkowicie do spłaty będziemy mieć kwotę 24 068,51złotych. Tytułem prowizji przyjdzie nam zapłacić 1998 złotych. Jeżeli chodzi o oprocentowanie kredytów gotówkowych może być ono uzależnione między innymi od kwoty kredytu. Na jego wielkość może również wpłynąć okres spłaty takiego zobowiązania jak również indywidualna oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy jaka wyliczana jest przez dany bank. W przypadku tej oferty oprocentowanie jest stałe dla kredytów z okresem kredytowania do 48 miesięcy. Dla kredytów z okresem kredytowania od 49 miesięcy oprocentowanie jest zmienne. Ubezpieczenie kredytu natomiast jest fakultatywne.