Porównanie kredytów dla firm

Lp
Bank
Opis
%
Kontakt
1

Alior Bank

Kredyt aż do 300000 zł - Automatyczna spłata kredytu z bieżących wpływów na rachunek [więcej]

2

Idea Bank

Nawet 200000 zł kredytu online. Bez zbędnych dokumentów finansowych - Decyzję dostajesz w 3 minuty [więcej]

3

Provident

Szybka decyzja - gotówka w 24h. Dla nowych klientów kredyt aż do 10000 zł [więcej]

4

Profi Credit

Możliwość wliczenia pożyczki w koszty prowadzenia działalności gospodarczej [więcej]

5

FM Bank

Kredyt na oświadczenie - Bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych [więcej]

Podstawowe informacje o kredytach dla firm

W odróżnieniu od kredytów na start, kredyty dla firm skierowane są dla przedsiębiorstw działających od kilku lat – w zależności od wymogów danego banku. Przy kredytach dla firm rozróżniamy 3 podstawowe typy kredytów: na bieżącą działalność, inwestycyjny oraz preferencyjny. Czym się różnią? Przede wszystkim przeznaczeniem. Przyjrzyjmy się im dokładniej.

Kredyt na bieżącą działalność ukierunkowany jest dla firm, które chcą poszerzyć swój zakres działań bądź sfinansować plany na najbliższą przyszłość. Skierowany jest również dla firm, które do zachowania dobrej płynności finansowej potrzebują dodatkowych środków pieniężnych.

Kredyty inwestycyjne

Innym rodzajem są kredyty inwestycyjne, które udzielane są firmom, które chcą sfinansować inwestycje, które sięgają kilku lub nawet kilkunastu lat w przyszłość. Dodatkowo kredyty inwestycyjne udzielane są na zakup nieruchomości, wynajem biura, hali magazynowej lub jakiejkolwiek innej nieruchomości. Przy zabezpieczeniu hipotecznym bank może również udzielić kredytu z dowolnością celu.

Kredyty preferencyjne dotyczą głównie rolnictwa – inwestycji w rozwój oraz odbudowy hodowli, produkcji i sprzedaży po klęskach żywiołowych lub innych wypadkach losowych.

Tani kredyt dla firmy?

Zachęcamy do zainteresowania się kredytami udzielanymi z środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Kredyty z EBI dostępne są w większości polskich banków i oferują niższe oprocentowanie oraz koszty.

Ostatnio dodane artykuły