Porównanie kont walutowych

mbank

mBank

eMAX walutowy to konto walutowe połączone z kontem oszczędnościowym [więcej]

bank-zachodni-wbk

Bank Zachodni WBK

Bezpłatne konto walutowe z szerokimi kanałem dostępu do rachunku [więcej]

multibank

MultiBank

Konto walutowe z czterema walutami do wyboru - EUR, USD, GBP, CHF [więcej]

Podstawowe informacje o kontach walutowych

Konto walutowe jest rodzajem konta bankowego, przeznaczonego dla osób chcących rozliczać się w obcej walucie np. w dolarach amerykańskich, euro, frankach szwajcarskich czy funtach brytyjskich. Dla klientów indywidualnych rachunek walutowy opłacalny jest tylko wtedy, gdy nasze wpływy są w innej walucie niż ta, której używa się w danym kraju. Z kolei, powołując się na definicję cytowaną z Wikipedii, użytkownicy firmowych kont walutowych, mogą:

gromadzić waluty wymienialne przekazane z zagranicy bądź pochodzące z tytułów, z których zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dewizowego możliwy jest transfer walut wymienialnych.

Wysokość opłat kont walutowych

Koszty prowadzenia konta, korzystania z karty płatniczej czy opłaty za przelewy są nieznacznie większe niż w przypadku tradycyjnych kont osobistych. Wiąże się to ze zwiększeniem funkcjonalności naszego konta jak i innym rodzajem operacji bankowych. Dodatkowymi kosztami może być opłata za korzystania z karty płatniczej jak i opłata za możliwość bezprowizyjnego korzystania z wszystkich bankomatów na świecie.

Ostatnio dodane artykuły