Porównanie kont oszczędnościowych

mbank

mBank

Konto z dostępem do środków pieniężnych przez 24 godziny na 7 dni [więcej]

multibank

MultiBank

Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem nawet do 3.2% za 0zł! [więcej]

bank-millennium

Bank Millennium

Dzięki miesięcznej kapitalizacji, wypłaty środków są bez utraty zarobionych odsetek [więcej]

ing-bank-slaski

ING Bank Śląski

OKO Direct to konto, które w elastyczny sposób pozwoli pomnażać zaoszczędzony kapitał [więcej]

citi-handlowy

Citi Handlowy

Oszczędzanie pieniędzy już od pierwszej złotówki przelanej na rachunek [więcej]

inteligo

Inteligo

Swobodne korzystanie z rachunku bez ryzyka utraty odsetek [więcej]

deutsche-bank

Deutsche Bank

0zł za prowadzenie rachunku, za wypłatę z wszystkich bankmatów oraz za wydanie karty. [więcej]

Podstawowe informacje o kontach oszczędnościowych

Oszczędności w skarpecie czy na koncie?

Klienci bankowi wpłacając swoje oszczędności do banku w postaci depozytów zamrażają swoje pieniądze na pewien określony czas. Lokaty terminowe nie dają możliwości swobodnego dostępu do środków, dlatego pewna grupa osób trzyma swoje odłożone pieniądze w „skarpecie”. Nie jest to rozsądny wybór, ponieważ w zależności od ilości pieniędzy może być to niebezpieczny sposób na przechowywanie oszczędności. Co zatem zrobić, gdy chcemy mieć elastyczny dostęp do wpłaty/wypłaty środków? Odpowiedź jest prosta – zainteresować się ofertami kont oszczędnościowych.

Co oferują konta oszczędnościowe?

Tak jak już wcześniej został wspomniany – swobodny dostęp do pieniędzy. Użytkownik konta nie straci odsetek w chwili gdy wypłaci część lub całość pieniędzy, ponieważ konta oszczędnościowe posiadają dzienną (lub co najwyżej miesięczną) kapitalizację odsetek. Tak samo wygląda to w przypadku dodatkowego wpływu na konto – nie odbije się to na żadnymi negatywnymi konsekwencjami. Oprócz oprocentowania środków pieniężnych, konto posiada takie same możliwości jak zwykłe konto osobiste. Konto oszczędnościowe jest niczym innym jak połączeniem lokaty z rachunkiem rozliczeniowym.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego

W porównaniu z lokatami – konta oszczędnościowe wypadają znacznie słabiej. Jest to chyba oczywiste, ponieważ bank nie ma pewności, że nasze pieniądze będą utrzymywane na koncie przez określony czas. W zależności od wymagań oraz potrzeb, warto dokładnie przemyśleć, które rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze, ponieważ bardziej opłacalną formą przechowywania oszczędności będzie lokata bankowa.

Ostatnio dodane artykuły