Wniosek o założenie konta młodzieżowego

Wniosek o założenie konta młodzieżowego

Konto młodzieżowe to doskonały początek przygody finansowej dla młodych, którzy jeszcze nie zarabiają, ale już chcą zarządzać swoimi oszczędnościami. Konta młodzieżowe oznaczone są wieloma udogodnieniami, jak chociażby darmowe przelewy, darmowe prowadzenie rachunku lub darmowy dostęp do internetowego panelu zarządzania kontem. Banki inwestują w młodych klientów, mając nadzieję, że ci z biegiem lat przywykną do danej placówki i zostaną ich stałymi bywalcami.

Jak rozpocząć przygodę z kontem młodzieżowym? Należy znaleźć bank, gdzie chcemy założyć rachunek. Jak wspominaliśmy, warto poszukać banku, który oferuje darmowe prowadzenie rachunku. Przydadzą się także darmowe opcje przelewów i dostęp online. Gdy już znajdziemy placówkę bankową - pozostaje nam złożenie wniosku. Jest to swoisty formularz o wydanie numeru rachunku. Ponadto wniosek przekazuje wszystkie dane potrzebne do zawarcia umowy.

Jak złożyć wniosek?

Pierwszy sposób: odwiedzenie placówki banku i wypełnienie formalności. Sposób ten pozwala jednoczenie wypytać się o wszystkie bankowe kruczki osoby, która przyjmie od młodego klienta wniosek. Drugi sposób: złożenie wniosku online i podpisanie umowy, którą dostarczy kurier. Sposób ten jest innowacją w zakładaniu kont bankowych. Wystarczy wejść na stronę wybranego banku, wypełnić formularz, podająć wszystkie dane adresowe i personalne, po czym wcisnąć jeden przycisk i oczekiwać a kuriera, który przybędzie z egzemplarzem umowy do podpisania oraz wszystkimi danymi dostępowymi.

Samo wypełnienie wniosku nie jest rzeczą skomplikowaną. Podstawowe dane personalne, adres, zaznaczenie kilku opcji dotyczących wyrobienia karty bankomatowej lub wyboru osoby, która będzie miała dostęp do konta (w przypadku kont młodzieżowych często wybiera się jednego z rodziców) i to wszystko. Wniosek wieńczymy podpisem.

Po tym, jak złożymy wniosek o otworzenie konta, pracownik banku zobowiązany jest wydać umowę oraz wszelkie dostępy do panelów konta. Prócz oczywistych formalności, pracownik banku zobowiązany jest poinformować o wszelkiego rodzaju opłatach, przedstawiając dla młodego klienta taryfę. Często banki wymagają podpisania taryfy cenowej. Jest to dowód na zapoznanie się z wszystkimi opłatami bankowymi. Sposobów na złożenie wniosku jest wiele, każdy można dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Zazwyczaj składaniu wniosków dotyczący otworzenia kont dla młodzieży towarzyszą rodzice, którzy powinni bacznie przyglądać się poczynaniom finansowym swojej pociechy.