Konto bankowe dla młodych to same zalety

Konto bankowe dla młodych to same zalety

Prawdą jest, że wiele banków skupia swoją uwagę tylko na młodych klientach, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na arenie bankowej i wykonują swoje pierwsze przelewy lub podejmują finansowe decyzje oparte na oszczędnościach zgromadzonych na kontach młodzieżowych. Dlaczego tak się dzieje? Banki doskonale wiedzą, że dziś liczy się zaufanie klienta. Jeżeli klient ufa instytucji finansowej, nie ma zastrzeżeń co do pracy banku i po prostu wie, że może liczyć na daną placówkę - zostaje z nią na dłużej. Czasami nawet na całe życie. To dla banku znakomita decyzja. Przez cały okres działań finansowych młody klient przeradza się w dorosłą osobę, zakładając lokaty, starając się o kredyt hipoteczny, szukając rozwiązań finansowych i bazując na swoim rodzimym banku, od którego zaczynał wojaże.

To tłumaczy fakt, dlaczego banki oferują ciekawe i dogodne oferty na konta młodzieżowe. Wystarczy porównać zwykły rachunek bankowy z tym dedykowanym dla młodzieży. Przy każdym podpunkcie znajdziemy różnice z korzyścią dla młodych. Otworzenie konta za 0 złotych, darmowe przelewy, darmowy dostęp online, darmowe karty płatnicze, dostępność wszystkich bankomatów w Polsce za darmo - to standard przy kontach dla młodzieży. Dorosły Kowalski natomiast w wielu bankach musi co miesiąc płacić za utrzymanie rachunku, znosić opłaty pobierane za każdy przelew wychodzący, szukać bankomatów należących do swojego banku (wypłaty w innych bankomatach są płatne) i płacić za możliwość zarządzania swoimi finansami online.

Potwierdza się więc teza, że konta dla młodych to same zalety. Prócz technicznego i finansowego punktu widzenia - zaletą jest również nauka młodej osoby. Nauka dotycząca zarządzania oszczędnościami i rozumowania pewnych mechanizmów bankowych, które w dorosłym życiu mogą okazać się zbawienne. W końcu każdy będzie mieć styczność z pieniędzmi. Warto mieć podstawy i umiejętności operowania mechanizmami bankowymi. Taki start zapewniają konta młodzieżowe.

Pojawia się również kolejny plus dla rodziców - mogą znacznie łatwej kontrolować poczynania finansowe swojego potomka. Wiele banków oferuje możliwość upoważnienia rodzica do zakładanego konta młodzieżowego.