Najlepsze konta bankowe dla firm - jak znaleźć?

Najlepsze konta bankowe dla firm - jak znaleźć?

Zagwozdka dla każdego przedsiębiorcy, który planuje założenie firmy lub dopełnia już wszelkich formalności, ale nadal nie odwiedził banku w celu założenia firmowego rachunku. Jak znaleźć tą najlepszą ofertę, którą aktualnie dysponuje bank? Zadania nie ułatwia duża ilość banków w Polsce. Nie ułatwiają tego także reklamy, które zawsze zgodnie mówią o różnych bankach jako o najlepszych rozwiązaniach dla biznesu. Prawda jest taka, że przedsiębiorca sam musi znaleźć najlepsze konto firmowe, które spełni jego oczekiwania. Jak? Postaramy się podsunąć kilka pomysłów.

Szukanie najlepszej oferty na konto firmowe

Jeżeli przedsiębiorca ma czas - warto odwiedzić filie bankowe w celu rozmowy z pracownikiem na temat konta firmowego. W taki sposób uzyskamy optymalne odpowiedzi na zadawane pytania. Zostanie tam również przedstawiona pełna oferta dla przedsiębiorcy. Niestety, ten sposób ma jedną wadę - zbyt długo trwa. Odwiedzenie wszystkich filii bankowych może zająć wieki, a jak wiadomo - w biznesie czas to pieniądz. Nawet w takim, który dopiero jest zakładany.

Skoro liczy się czas - warto sięgnąć rady Internetu. Wiele portali finansowych co miesiąc lub co kilka tygodni umieszcza na swoich stronach rankingi kont firmowych, pokazując jednocześnie banki, gdzie oferta dla przedsiębiorców jest najlepsza. Bez kruczków, bez promocji lub reklamy - wszystko obiektywnie i zgodnie z wymaganiami, jakimi przed takim rankingiem stawia przyszły przedsiębiorca. Najważniejszymi czynnikami, które klasyfikują oferty banków są oczywiście możliwości i opłaty. Wiele banków, które znajdują się w czołówce oferuje małe opłaty za prowadzenie konta firmowego, darmowe wypłaty z bankomatów, darmowe karty płatnicze, darmowy dostęp do finansów online, innowacyjny system autoryzacji (na przykład token lub system SMS) i wiele więcej. Liczą się także promocje, które często zahaczają o możliwość przyznania kredytu na dogodny procent.

Tym kierują się rankingi. Tym również musi kierować się przedsiębiorca, który samodzielnie szuka oferty banku na konto firmowe. Jeżeli nie przeprowadzimy rozeznania i wybierzemy pierwsze napotkane konto firmowe - możemy co miesiąc dość dużo przepłacać. Dlatego lepiej poświęcić chwilę i dokonać swoistego research'u, który doskonale sprawdza się w sferze finansowej. Zwłaszcza, że w sieci znajdziemy aktualne, dogodne porównywarki kont firmowych i rankingi, które zostały stworzone przez obiektywnych specjalistów.