Gdzie najłatwiej dostać kartę kredytową?

Gdzie najłatwiej dostać kartę kredytową?

Wygoda, jaką proponują instytucje bankowe i jaką podkreślają media daje się we znaki nawet tym, którzy do tej pory wypłacali pieniądze przy okienku bankowym, a przelewy wysyłali na poczcie. To oznaka, że Polacy zaczynają przychylniej spoglądać w stronę innowacyjnych form płacenia i operowania pieniędzmi. Nie ważne, czy w to w sklepie, u fryzjera lub w aptece - płatność kartą kredytową dla wielu stała się codziennością. Ci, którzy jeszcze z tego nie korzystają zadają jedno, jakże podstawowe pytanie - gdzie najłatwiej dostać kartę kredytową?

Jak otrzymać kartę kredytową?

To pytanie odkrywa nieco więcej niejasności. Czy karty kredytowej nie dostajemy na podobnych zasadach, jak na przykład otwarcie lokaty? Oczywiście, że nie. Wiele osób porównuje kartę kredytową do kredytu, a tego nie mogą otrzymać wszyscy. Karta kredytowa to nie konto ani lokata - to znacznie poważniejsza usługa finansowa, która narzuca na kredytobiorcę pewne obowiązki. Jakie więc panują kryteria dotyczące przydzielania kart kredytowych? Bank, do którego się zgłosimy zaczyna od sprawdzenia kredytobiorcy w BIK. Jeżeli informacje na jego temat nie są zbyt wygodne, a historia kredytowa nie przemawia za kompetencją i skłonnością do spłaty pożyczek - wówczas bank z czystym sumieniem i lekką ręką może odmówić wydania karty kredytowej. Jeżeli historia kredytowa nie jest piętą Achillesową potencjalnego kredytobiorcy - bank skłonny jest wydać kartę kredytową z określonym limitem. Obecnie dość modne są karty kredytowe bez limitu.

Przyjmijmy, że nasza historia kredytowa jest czysta jak łza, a ewentualne pożyczki lub debety spłacaliśmy niemalże z zegarmistrzowską dokładnością. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do własnego banku, aby zapytać o ofertę na kartę kredytową. Oczywiście w międzyczasie warto przeanalizować inne oferty banków. Jak już wspominaliśmy - banki walczą o klientów z czystym sumieniem pożyczkowym, oferując im karty kredytowe w różnej konfiguracji.

Podsumowanie

Reasumując - nie będziemy mieli problemu z uzyskaniem karty kredytowej, jeżeli nie mieliśmy żadnych problemów ze spłatą zadłużeń w przeszłości. W takiej sytuacji warto przejrzeć wszystkie oferty, zaczynając od banku, w którym prowadzimy rachunek bankowy. Tą drogą warto przejrzeć inne oferty na karty kredytowe. Przy wyborze należy kierować się limitem oraz najważniejszym kryterium - oprocentowaniem. Czym niższe - tym lepiej. Banki również organizują promocje dla nowych klientów z kartami kredytowymi - to kolejny obowiązkowy punkt na drodze po kartę kredytową.